👤

Ciało o masie 200 gram połączenie ze sprężyną której współczynnik sprężystość wynosi 15 N/m.
Jaki jest okres drgań takiego układu ?


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Okres drgań wynosi 0,7 s

Wyjaśnienie:

m - masa  ,  m = 200 g = 0,2 kg

k - współczynnik sprężystości ,  k = 15 [tex]\frac{N}{m}[/tex]

T - okres drgań  , T = ?

T = 2π *[tex]\sqrt{\frac{m}{k} }[/tex] = 2 * 3,14 * [tex]\sqrt{\frac{0,2kg}{15\frac{N}{m} } }[/tex]  = 6,28 * [tex]\sqrt{0,0133s^{2} }[/tex]  = 6,28 * 0,115 s = 0,7 s