👤

Satelita poruszał się ruchem jednostajnym prostoliniowym. W ciągu 48 lat przebył 7.200.000.000km jaka była jego prędkość w km/h

Plissssss na jutro


Odpowiedź :

Odpowiedź:

s=7.200.000.000km

t=48lat=48*365*24h=420480h

v=s/t

v=7.200.000.000km/420480h

v=17123,3km/h