Zadanie: Zaznacz wykres, na którym przedswiono ruch jednostajnie opóźniony, i oblicz to opóźnienie.

Wykres 1.
W ruchu jednostajnie zmiennym przyspieszenie (opóźnienie) ma wartość stała.
Δv = 5 m/s
t = 5 s
a = Δv/t
a = 5 m/s / 5 s
a = 1 m/s² - opóźnienie