👤

ile gramow tlenu potrzebne jest do spalenia calkowieteego 200 g c2h5ooh

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Wyjaśnienie:

2C₂H₅COOH + 7 O₂ ---> 6CO₂ + 6H₂O

mC₂H₅COOH=74u

mO₂=32u

2*74g C₂H₅COOH ------ 7*32g O₂

200g C₂H₅COOH ------ xg O₂

x = 302,7g O₂