Odpowiedź :
Odpowiedź:
m=15kg
a=1,5N/kg
μ=0,5
Fw=15kg*1,5N/kg
Fw=22,5N
μ=T/Fn
T=μ*Fn
T=μ*m*g
T=0,5*15kg*10N/kg
T=75N
F=Fw+T
F=22,5+75N
F=97,5N
Wyjaśnienie:
siły na rysunku nie są w skali !

Odpowiedź:
m=15kg
a=1,5N/kg
μ=0,5
Fw=15kg*1,5N/kg
Fw=22,5N
μ=T/Fn
T=μ*Fn
T=μ*m*g
T=0,5*15kg*10N/kg
T=75N
F=Fw+T
F=22,5+75N
F=97,5N
Wyjaśnienie:
siły na rysunku nie są w skali !