👤

Jeśli na tłok prasy hydraulicznej o wymiarach 0,5 m2 działa siła 2000N , podaj jaka siła może działać na tłok drugi o wymiarach 0,2 m2 aby został spełniony warunek równowagi ?
m2= metry kawdratowe


Odpowiedź :

Odpowiedź:

F1=2000N

S1=0,5m²

S2=0,2m²

F1/S1=F2/S2

F2=F1S2/S1

F2=2000N*0,2m²/0,5m²

F2=800N