Odpowiedź :
1h = 60 min
a) 0,4h = 0,4 x 60 = 24 min
b) 0,35h = 0,35h x 60 = 21 min
c) 4/5h = [tex]\frac{4}{5}[/tex] x 60 = 4x12 = 48 min
d) 1/15h = [tex]\frac{1}{15}[/tex] x 60 = 1x4 = 4 min
GODZINA MA
3600 sekund
60 minut
Więc 1/60 to 1 minuta
Więc 1/3600 to 1 sekunda
________________
0,4 h to inaczej 4/10 godziny czyli × 6
4×6= 24, 10×6= 60
czyli to 24/60
A) 0,4h to 24 minuty
__________________
0,35 h to 3,5/10 godziny czyli × 6
3,5×6= 21, 10×6= 60
czyli to 21/60
B) 0,35h to 21 minut
_________________
4/5 godziny to 80 liczby 100 | 80%
60 = 100% / 100/100
30 = 50% / 50/100
12 = 20% / 25/100
6 = 10% / 10/100
3 = 5% / 5/100
Musi uzyskać 80% | 4/5 więc
50%+20%+10%
czyli
30+12+6= 48
C) 4/5h to 48 minut
________________
D) 1/15h to 4 minuty