👤

1) ania kupia p kilogramów pomidorów w cenie 6zł za 1 kg oraz z kilogramów ziemniaków w cenie 3zł za 1 kg. zapisz w postaci wyrażenia algebraicznego łączny koszt zakupów ani
2) 3x+2x²-6x³= -x³ P/F
2xy³-5xy³+4xy³=xy³ P/F

3) zapisz w jak najprostszej postaci wyrażenie (-3a³b)(-2ab⁴)