Należy to policzyć ze wzorów na drogę i czas

h1=1 m
h2 = 0,64 m
g=9,81 m/s²
t=0,1 s
prędkość przed uderzeniem
m*g*h1=0,5*m*V1²
V1=√(2*g*h1)
prędkość początkowa po odbiciu
m*g*h2=0,5*m*V2²
V2=√(2*g*h2)
zmiana prędkości przy odbiciu:
ΔV=V1+V2 (plus wynika ze zmiany kierunku wektora prędkości
ΔV=√(2*g*h1)+√(2*g*h2)
opóźnienie w chwili hamowania
a=ΔV/t
a=(√(2*g*h1)+√(2*g*h2))/t
a=(√(2*9,81*1)+√(2*9,81*0,64))/0,1
a=79,7 m/s² i to jest opóźnienie maksymalne. W czasie ruchu przyspieszenie/opóźnienie wynosi g.