👤

Ej umie ktoś to zadanie
Żarówka o mocy 20W była włączona do sieci całą dobę
A) ile energi złóżyła
B) ile kosztuje ta energia
C) jakie było natężenie prądu płynącego przez żarówkę
Cena= 50gr 1kWh
1kh=735W
Plis potrzebuje na teraz


Odpowiedź :

Odpowiedź:

P=20W=0,02kW

t=24h

cena=0,5zł/kWh

U=230V (wartość domyślna)

a)

E=P*t

E=0,02kW*24h

E=0,48kWh

b)

k=E*cena

k=0,48kWh*0,5zł/kWh

k=0,24zł

c)

I=P/U

I=20W/230V

I=0,08A

Wyjaśnienie: