Odpowiedź :
Odpowiedź
Ten samochód w czasie 4 sekund przebędzie drogę 6,4 m.
Wyjaśnienie:
Drogę s przebytą przez ciało bez prędkości początkowej (v₀=0) możemy policzyć ze wzoru:
[tex]s = \frac{1}{2}at^{2}[/tex]
gdzie:
s - droga [m]
a - przyspieszenie [m/s²]
t - czas ruchu [s]
[tex]Dane:\\v_{o} = 0\\a = 0,8\frac{m}{s^{2}}\\t = 4 \ s\\Szukane:\\s = ?\\\\Rozwiazanie\\\\s = \frac{1}{2}at^{2}\\\\s = \frac{1}{2}\cdot0,8\frac{m}{s^{2}}\cdot(4 \ s)^{2}\\\\\boxed{s = 6,4 \ m}[/tex]