Odpowiedź :
Odpowiedź:
Korzystamy ze wzoru na opór z prawa Ohma:
R = U/I
Który przekształcamy - mnożymy obustronnie przez I i otrzymujemy wzór na napięcie:
U = I * R
U = 9 A * 10 Ω = 90 V
Odpowiedź:
Korzystamy ze wzoru na opór z prawa Ohma:
R = U/I
Który przekształcamy - mnożymy obustronnie przez I i otrzymujemy wzór na napięcie:
U = I * R
U = 9 A * 10 Ω = 90 V