Odpowiedź :
Dane:
m = 5 kg
T₁ = 10°C
Q = 840 kJ = 840 000 J
Cw = 4,2 kJ/(kg*°C)
Szukane:
T₂ = ?
Q = Cw * m * (T₂ - T₁) /:(Cw * m)
T₂ - T₁ = Q/(Cw * m)
T₂ = T₁ + Q/(Cw * m)
T₂ = 10°C + [840000J/(4200J/kg*°C) * 5 kg]
T₂ = 10°C + 840000/21000 °C
T₂ = 10°C + 40°C