👤

Pomocy z zadaniem
W pewnym sklepie za 3 kg śliwek trzeba zapłacić 12 zł. Ile śliwek kupisz za 30 zł pomocy z obliczeniami . Teraz robimy równania


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Szczegółowe wyjaśnienie:

12zl - 3kg

12 : 3 = 4zl jeden kilogram

12 x 2 = 24 = 6kg

6 x 4 = 24zl

24zl(6kg) +4zl(1kg) = 28zl(7kg)

4:2=2zl =0,5kg

28zl + 2zl = 30 zł (7,5kg)

Mozemy kupić 7,5 kg.