Prosze o pomoc daje NAJ liczę na szybka odpowiedz

Odpowiedź:
Stosunek dla każdej pary napięcia i natężenia prądu jest stały i nosi nazwę oporu elektrycznego.
np.
R = U/I = 0,2V/0,5A = 0,4 Ω
R = U/I = 0,4V/1A = 0,4 Ω
R = U/I = 0,6V/1,5A = 0,4 Ω
Wyjaśnienie: