Odpowiedź :
Odpowiedź:
Potrzeba 82dm² szkła.
Szczegółowe wyjaśnienie:
Pp=30*40
Pp=1200cm²
Pb=2*30*50+2*40*50
Pb= 3000+4000
Pb=7000cm²
teraz pole całej bryły
Ppc=2*Pp+Pb
ale akwarium nie ma górnej podstawy
więc
Ppc=Pp+Pb
Ppc=1200+7000
Ppc= 8200cm²
Ppc=82dm²