Odpowiedź:
a= dł. krawedzi podstawy= 4
Pp=6a²√3/4=6*4²√3/4= 24√3
H= wysokosc bryły= 12
h= a√3/2=4√3/2=2√3
k= wysokosc sciany bocznej
z pitagorasa:
H²+h²=k²
k²= 12²+(2√3)²= 156
k=√156=2√39 cm
Pb= 6*1/2 ak= 3*4*2√39= 24√39
Pc= 24√39+24√3=24√3(1+ √13)cm²
Szczegółowe wyjaśnienie: