👤

DAJE NAJ,OBS SUPERKE 5GWIAZDEK!!
Jasiu kupił następujące przybory papiernicze: dwa bloki rysunkowe, trzy papiery kolorowe oraz opakowanie kolorowej bibuły. Papier kolorowy był dwa razy droższy od bloku rysunkowego, a opakowanie bibuły stanowiło 250% ceny bloku rysunkowego. Wyznacz ceny tych trzech artykułów, jeśli za zakupy Jaś zapłacił 31,50 zł.


Odpowiedź :

Szczegółowe wyjaśnienie:

Prosze bardzo oto odpowiedz

Zobacz obrazek Tomaszek19992

Odpowiedź:

Szczegółowe wyjaśnienie:

papier kolorowy = 2 · blok rysunkowy

bibuła = 250% bloku rysunkowego

3 papiery kolorowe = 6 bloków rysunkowych

bibuła = 2,5 bloku rysunkowego

6+2,5+2=10,5

31,50:10,50+315:105=3

3zł= cena jednego bloku rysunkowego

2·3zł=6zł=cena papieru kolorowego

250% z 3zł= 7,50=cena kolorowej bibuły