Odpowiedź :
Odpowiedź:
1.621000J czyli 0,1725kWh 2.1,5A
Wyjaśnienie:
1.Ile energi zużył?
P=345W czyli 0,345 kW
U=230V
t=0,5h
E=U*q
E=230V*2700C=621000J
Zużył energię o wartości 621000 J czyli 0,1725kWh
2.Jakie było natężenie prądu płynącego przez ten mikser?
I=q:t
t=0,5h czyli 30*60=1800 s
W=p*t czyli 345W*1800s=621000J
W=621000J
q=W:U czyli 621000:230V=2700C
I=q:t czyli 2700:1800=1,5A
Natężenie wyniosło 1,5A
Ogólnie zacząłem od zadania 2 więc tok rozumowania może być trochę inny ale myślę,że ogarniesz :)