Odpowiedź :
Odpowiedź:
Dane:
V=0,5m³
d=1000kg/m³
Szukane:
m=?
[tex]d = \frac{m}{V} \\ m = d \times V \\ m = 1000 \frac{kg}{ {m}^{3} } \times 0.5 {m}^{3} = 500kg[/tex]
Odp. Zmieszci się 500kg wody.
Dane:
a=10cm
b=20cm
c=20cm
20dag=200g
Szukane:
d=?
[tex]V = abc \\ V = 10cm \times 20m \times 20cm = 4000 {cm}^{3} \\ d = \frac{m}{V} \\ d = \frac{200g}{4000 {cm}^{3} } = 0.5 \frac{g}{ {cm}^{3} } [/tex]
Odp. Gęstość ciała wynosi 0,5g/cm³