👤

Pewien samochód przejechał 60 km ze średnią wartością prędkości 72 kilometry na godzinę ile czasu jechał ten samochód wynik wyraź w minutach

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Samochód Jechał 50 minut

Wyjaśnienie:

60km = 5/6x 72km

1h = 60min

60min x5/6 = 50min