Witam proszę o pilną pomoc z fizyką, z góry dziękuję.

E=12 V
Rw=0,5 Ω
R=30 Ω
1 żarówka
I1=E/(R+Rw)
I1=12/(0,5+30)
I1=0,39 A
Urw1=Rw*I1
Urw1=0,5*0,39
Urw1≈0,2 V
P1=(E-I2*Rw)²/R
P1=(12-0,2*0,5)²/30
P1=4,72 W
2 żarówki
I2=E/(R/2+Rw)
I2=12/(0,5+15)
I2=0,774 A
Urw2=Rw*I2
Urw2=0,5*0,774
Urw2≈0,387 V
P2=(E-I2*Rw)²/R
P2=(12-0,774*0,5)²/30
P2=4,5 W (na pojedynczej żarówce)
3 żarówki
I3=E/(R/3+Rw)
I3=12/(0,5+10)
I3=1,143 A
Urw3=Rw*I3
Urw3=0,5*1,143
Urw3≈0,57 V
P3=(E-I3*Rw)²/R
P3=(12-1,143*0,5)²/30
P3=4,35 W (na pojedynczej żarówce, jeżeli świecą wszystkie 3)
Moc wydzielona na Rw przy załączonych wszystkich żarówkach:
Prw=Urw3²/Rw
Prw=0,57²/0,5
Prw=0,65 W
Przy szeregowym połączeniu ogniw sumują się SEM ogniw, ale również sumuje rezystancja wewętrzna (i rosną straty). Przy połączeniu równoległym napięcie baterii jest równe napięciu pojedynczego ogniwa. Natomiast straty wynikające ze spadków napięcia na Rw są mniejsze, ponieważ z każdego ogniwa płynie mniejszy prąd (zgodnie z prawem Kirhchoffa).
3)
E=14,4 V
I= 340 A
Rw=?
Rw=E/I
Rw=14,4/340
Rw=42,3 mΩ