👤

hejj pliss na jutroo daje najj

długie wahadło wychylone o mały kąt wykonuje drgania o okresie 2s i amplitude 12cm.Oblicz srednią szybkośćwahadła w czasie przemiesczania z jednego krancowego położenia w drugie

plisss dane i szukane rozwiązanie i odpowiedz pliss daje najj


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Aby obliczyć średnią szybkość należy podzielić droę całkowitą przez czas całkowity

czasem tym jest okres drgania = 2s

T=2s

Dla jednego okresu wahadło pokonuje 4 amplitudy (z wychylenia do położenia równowagi, do kolejnego wychylenia, z powrotem do poł. równowagi i do wychylenia z którego zaczynał się ruch)

A=12cm

s= 4*12cm= 48cm

V=48cm/2s=24cm/s= 0,24m/s

Wyjaśnienie:

licze na ❤️ i pięć ⭐ o i jak mogę prosić to o naj