👤

Oblicz moc czynną, bierną i pozorną odbiornika trójfazowego symetrycznego indukcyjnego połączonego w trójkąt, zasilanego z sieci trójfazowej o napięciu międzyfazowym Up = 400 V. Moduł impedancji fazowej wynosi Zf = 100 Ω, a rezystancja fazowa Rf = 50 Ω.





Narysuj schemat

oblicz współczynnik mocy

oblicz napięcie fazowe

oblicz prąd

napisz zależność na moc czynną i oblicz tę moc

obliczyć reaktancję fazową oraz sinj

napisz zależność na moc bierną odbiornika i oblicz ją

napisz zależność na moc pozorną i oblicz ją.


Odpowiedź :

Go Studier: Inne Pytanie