👤

Prom kosmiczny wystartował↑ z powierzchni Ziemi i przez 1 minutę poruszał się ruchem jednostajnie przyspieszonym. Ile wynosło przyspieszenie promu , jeżeli osiągnął w tym czasie prędkość 1,8 km/s ?

 BLAGAM O POMOC MAM KARTKÓWKĘ


Odpowiedź :

Odpowiedź:

a = Δv / t

Δv = 1,8km/s - 0km/s = 1800m/s - 0m/s = 1800m/s

t = 1min = 60s

a = 1800/60 = 30m/s^2