👤

Jaką drogę w czasie dwóch godzin pokonał samochód jadący z prędkością 10 m na sekundę​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

t=2h=120min=7200s

v=10m/s

s=?

s=v*t

s= 10m/s * 7200 =72000m=72km

Samochód przejedzie drogę równą 72km

Odpowiedź:

10x60=600m/min 600x60=30000m/h =30km/h  = 60km

Szczegółowe wyjaśnienie:

Samochód przejedzie 60km w ciągu 2 godzin

Go Studier: Inne Pytanie