👤

Pani ze świetlicy wydała 60 zł na flamastry po 12 złotych za sztukę. Tyle samo co flamastrów kupiła opakowań plasteliny po 7 złotych za opakowanie. Ile złotych zapłaciła za plasteline? Ile zapłaciła razem?​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

60zł / 12 = 5

7zł * 5 = 35zł

60zł + 35zł = 95zł

Odp: Pani ze świetlicy zapłaciła za plastelinę 35zł. Razem za wszystko zapłaciła 95zł.

mam nadzieję że pomogłam liczę na naj i <3