👤

Oblicz objętość wykonanego z glinu sześcianu o masie 600 g wiedząc, że gęstość glinu wynosi 2,7 g/cm3.


chemia klasa 7 pls teraz potrzebuje


Odpowiedź :

Odpowiedź: V=222cm3

m=600g

dAl=2,7g/cm3

V=?

d=m/V    --> V=m/d

                   V=600g/2,7g/cm3

                   V = 222cm3

Odpowiedź:

dane:

m=600g

d= 2,7g/cm3

szukane: V

wzór: V= m/d

rozwiązanie:

V= 600g/2,7g/cm3

V= 222,22 cm3

Wyjaśnienie: