👤

Proszę o pomoc daje naj zad 6

Proszę O Pomoc Daje Naj Zad 6 class=

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Szczegółowe wyjaśnienie:

Zad.6.

cena jabłek: 2,30 zł za 125g

obliczamy ile zapłaciła za zakupy:

[tex]300*\frac{2,3}{125}+3*1,39+4,58=12*\frac{2,3}{5}+4,17+4,58=12*0,46+8,75=5,52+8,75=14,27\ zl[/tex]

obliczamy ile pieniędzy jej zostało:

[tex]20-14,27=5,73[/tex] zł

zatem:

[tex]5,73<5,74[/tex]

Odp. Marysi nie wystarczy pieniędzy na zakup 2 litrowego soku.

Odpowiedź:

cena za 300g jabłek

2,30 zł - 12,5dag

x - 300g=30dag

12,5x=2,3*30

12,5x=69

x=5,52 zł

cena za 3 galaretki

3*1,39zł=4,17zł

zakupy

5,52zł+4,17 zł+4,58zł=14,27 zł

zakupy+sok

14,27zł+5,74zł=20,01zł

odp Marysi żeby kupić 2 litrowy sok braknie 1 grosz.

Szczegółowe wyjaśnienie: