Odpowiedź :
Odpowiedź:
x - cena początkowa czapki
100% - 30% = 70%
70% z x = 70% * x = 70/100x = 7/10x - cena po obniżce
100% + 30% = 130%
130% z 7/10x = 130% * 7/10x = 130/100 * 7/10x = 13/10 * 7/10x = 91/100x
100/100x to 100%, a więc 91/100x to 91%
Odp.: Cena po zmianach stanowiła 91% początkowej ceny.
Szczegółowe wyjaśnienie:
mam nadzieję, że pomogłam i liczę na naj ;)