👤

pani zofia postanowiła kupić zapas środków piorących na drugie półrocze w domu pani zofii raz dziennie jest uruchamiana pralka czyli potrzebna jest 1 kapsułka do prania i 6,5 dag proszku jedno opakowanie zawiera 38 kapsułek po promocji za 2 opakowania płaci 80 zł a opakowanie 6,5 kg proszku kosztuje 75 zł oblicz koszt jeżeli używane byłyby tylko kapsułki i tylko proszek na drugie półrocze

Odpowiedź :

Odpowiedź:

2op kapsułek - 74 szt. (74dni)

6.5kg proszku - 650:6.5 = 100 (100dni)

Pół roku 183 dni

Potrzebuje 5op kapsułek, kupując po 2 op musi ich zakupić 6

80*3= 240zł

2 op proszku

75*2 = 150zł

240+150 = 390zł

Koszt kapsułek i proszku na pół roku wyniesie 390zł