👤

Oblicz wartość energii elektrycznej podczas ogrzewania wody przez 2 min ww czajniku o mocy 2100W Wynik podaj w kilowatogodzinach​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Dane:

t = 2min = 120s

P = 2100W

Szukane:

W = ?

Rozwiązanie:

Przekształcamy wzór i obliczamy wartość energii elektrycznej.

[tex]P = \frac{W}{t} /*t\\W = P * t\\W = 2100W * 120s = 252000J = 0,07 kWh[/tex]

Liczę na naj :)