Odpowiedź :
Odpowiedź:
Ciężar wynosi 0,45 N
Wyjaśnienie:
m - masa ciała , m = 45 g = 4,5 dag = 0, 045 kg
g - przyspieszenie ziemskie , g = 10 [tex]\frac{m}{s^{2} }[/tex]
F - ciężar ciała
F = m * g = 0, 045 kg * 10 [tex]\frac{m}{s^{2} }[/tex] = 0,45 N