👤


1. w powyższej tabeli podano ceny produk-
tów za 1 kg. Oblicz, ile kosztuje:
a) 0,8 kg białej kiełbasy:
b) 45 dag sera gouda:
c) 10,5 dag szynki:
d) ćwierć kilograma twarogu chudego:
e) 35 dag sera edam i kilogram pomidorów:
f) 85 dag twarogu tłustego i kilogram szynki:
g) trzy i pół kilograma ziemniaków i kilogram marchwi:


1 W Powyższej Tabeli Podano Ceny Produk Tów Za 1 Kg Oblicz Ile Kosztuje A 08 Kg Białej Kiełbasy B 45 Dag Sera Gouda C 105 Dag Szynki D Ćwierć Kilograma Twarogu class=

Odpowiedź :

Odpowiedź:

a) 1 kg- 13 zł

0,8 kg - x zł

x=10,40 zł

b) 100dag - 25zł

45dag - x zł

x= 11,25 zł

c) 100 dag - 44zł

10,5 dag -x zł

x= 4,62

d) 1 kg - 14zł

0,25kg - x zł

x= 3,50 zł

e) 100 dag - 19zł

35dag - x zł

x= 6,65 zł

6,65+ 9,50= 16,15 (zł)

f) 100dag - 17 zł

85dag - x zł

x= 14,45

14,45+44= 58,45 (zł)

g) 1 kg - 0,80 zł

3,5 kg - x zł

x= 2,8 zł

2,8+ 2,10= 4,90 (zł)

Szczegółowe wyjaśnienie:

mam nadzieje, że pomogłam i liczę na naj