👤

oblicz napiecie pradu jakie zasila urzadzenie, ktore zuzylo 900 j energi a ladunek wynosil 18c​

Odpowiedź :

[tex]dane:\\W = 900 \ J\\q = 18 \ C\\szukane:\\U = ?[/tex]

Rozwiązanie

Wzór na napięcie prądu elektrycznego ma postać:

[tex]U = \frac{W}{q}\\\\U = \frac{900 \ J}{18 \ C} \\\\\boxed{U = 50 \ V}[/tex]

Wyjaśnienie symboli:

[tex]U = [\frac{kg\cdot\frac{m^{2}}{s^{2}}}{A\cdot s} = \frac{J}{s} = V][/tex]

Odp. Szukane napięcie ma wartość 50 V.