👤

Prędkość światła to około 300k km/h. Dźwięk rozchodzi się w powietrzu z prękością 340 m/s. mrugnięcie okiem trwa średnio 1/4s. Jaką drogę przębedzie w tym czasie światło, a jaką dźwięk?

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Światło ma prędkość 300 km/h

1km=1000m

1h=3600s

300*1000/3600=83,33m/s

W czasie 1/4 sekundy drogę pokonują

Dźwięk 340/4=85m

Światło 83,33/4=20,83m

Szczegółowe wyjaśnienie:

Odpowiedź:

300000 km/s ×1/4 = 75000 km - światło

340 m/s ×1/4 = 85 m - dźwięk

Szczegółowe wyjaśnienie: