przez spiralę czajnika elektrycznego płynie prąd o natężeniu 10 A. Oblicz ładunek elektryczny Jaki przepływa przez spiralę w ciągu 5 minut

Odpowiedź:
[tex]q=6000C[/tex]
Wyjaśnienie:
[tex]I=10A=10\frac{C}{s}[/tex]
[tex]t=5min=5*60s=300s[/tex]
[tex]szukane:q[/tex]
wzór na natężenie prądu:
[tex]I=\frac{q}{t}/*t[/tex]
[tex]q=I*t[/tex]
[tex]q=10\frac{C}{s}*600s=6000C[/tex]