Odpowiedź :
F = m*a
a=V:t
F=m*(V:t)
F = 15kg* (500m/s:0,003s)
F = 15kg * 166666,7 m/s2
F = 2500000 N
F = 2,5 MN (meganiutona; 1MN= 1 000 000 N)
F = m*a
a=V:t
F=m*(V:t)
F = 15kg* (500m/s:0,003s)
F = 15kg * 166666,7 m/s2
F = 2500000 N
F = 2,5 MN (meganiutona; 1MN= 1 000 000 N)