Bardzo prosze o pomoc zadanie 12. Pelne obliczenia maja byc

Odpowiedź:
woda jest tu rozpuszczalnikiem, a kwas substancją
więc
mrozp.=300g
ms=20g
m roztworu=300g+20g=320g
Cp=[tex]\frac{ms}{m roztworu}[/tex] *100%=[tex]\frac{20g}{320g}[/tex]*100%=6,25%
Wyjaśnienie: