👤

Za 5 jednakowych znaczków wydanych z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę zapłacono 4 monetami 5-zlotowymi. ile kosztował jeden znaczek?​

Odpowiedź :

Szczegółowe wyjaśnienie:

4monety * 5zl= 20

20zl:5 znaczków= 4zł

odp: jeden znaczek kosztował 4 zl

Odpowiedź:

4 * 5 = 20 zł  ---- tyle kosztuje 5 znaczków

20 zł : 5 = 4 zł  -------- tyle kosztuje jeden znaczek