👤

1. Przesuwając między dwoma punktami pola elektrostatycznego ładunek q = 4 · 10
-4 C
siły pola wykonały pracę W = 8J. Oblicz napięcie między tymi punktami.

2. Napięcie między końcami przewodnika wynosi 3 V. Jaki ładunek wykonały siły
elektryczne, jeżeli wykonały pracę 60 J?


Odpowiedź :

Odpowiedź:

1.20 000V 2.20C

Wyjaśnienie:

1.

q=4*10-4 czyli 0,0004

W=8J

U=8:0,0004=20 000V

2.

U=3V

q=?

W=60J

q=60:3=20C

Nie ma za co :)