👤

HELP na teraz
Za 2kg jabłek i 4kg malin razem zapłacono 51zl. Maliny są droższe od jabłek o 7,50zl. Jaka jest cena 1 kg jabłek a jaka 1kg malin


Odpowiedź :

x - cena jabłek

2x+4(x+7,50)=51

2x+4x+30=51

6x=21

x=3,50

cena malin

3,50+7,50=11

Odp. Cena jabłek za kilogram wynosi 3,50 zł, a za kilogram malin 11 zł.

Jabłka 3.50zł A maliny 11zł za kg