Odpowiedź :
Odpowiedź:
podstawa:
a,b= dł. przyprostokatnych
a= 6cm
c= dł. przeciwprostokatnej= 10 cm
b=√(10²-6²)=8 cm
h= wysokosc bryły= 2*c=2*10=20 cm
V= 1/3*1/2*a*b*h= 1/6*6*8*20= 160cm³
Szczegółowe wyjaśnienie:
Odpowiedź:
podstawa:
a,b= dł. przyprostokatnych
a= 6cm
c= dł. przeciwprostokatnej= 10 cm
b=√(10²-6²)=8 cm
h= wysokosc bryły= 2*c=2*10=20 cm
V= 1/3*1/2*a*b*h= 1/6*6*8*20= 160cm³
Szczegółowe wyjaśnienie: