Odpowiedź :
Odpowiedź:
v = Δr/ Δt
t1 = 1,5h = 90min
t2 = 2h = 180min
s1 = 60km/h * 1,5h = 90km
s2 = 90km/h * 2h = 180km
Δs = 90km
Δt = 30min
Podstawiamy do wczesniejszego wzoru.
v = 90km/30min
v = 3km/h
Odp.; Srednia predkosc to 3km/h
Wyjaśnienie:
Odpowiedź:
v = Δr/ Δt
t1 = 1,5h = 90min
t2 = 2h = 180min
s1 = 60km/h * 1,5h = 90km
s2 = 90km/h * 2h = 180km
Δs = 90km
Δt = 30min
Podstawiamy do wczesniejszego wzoru.
v = 90km/30min
v = 3km/h
Odp.; Srednia predkosc to 3km/h
Wyjaśnienie: