Odpowiedź :
Odpowiedź:
t=5 s
ω=1000 rad/s
r=3 m
-------------------------
A)
ε=ω/t=1000/5=200 rad/s^2
B)
v=1000*3=3000 m/s
C)
α=200*5^2/2=2500 rad
n=2500/2π=397,8
Wyjaśnienie:
ωo=0
przyspieszenie z wzoru
ω=ε*t
prędkość
v=ω*r
liczba obrotów
α=ε*t^2/2
n=α/2π