👤

Pomoże ktoś proszę mam to na jutro

1.jaki ładunek elektryczny przepłynie w ciągu 3 min przez przekrój poprzeczny przewodnika jeśli płynie w nim prąd o natężeniu 0,25A.
SZYBKOO PLSS


Odpowiedź :

Odpowiedź:

to=30min=30×60=1800s

I=0,2A

Q=?

Q=I×t×1800=360°

liczę na naj ocenę ❤️