👤

Po dwukrotnej obniżce ceny o ten sam procent pralka kosztuje 1444zł. O ile procent za każdym razem obniżono jej cenę, jeśli na początku kosztowała 1600 zł?

Odpowiedź :

Odpowiedź:

1444/1600= 0,9025

(1-x)²=0,9025             √

1-x= 0,95

x= 1-0,95

x= 0,05= 5% = procent , który szukamy

Szczegółowe wyjaśnienie:

Go Studier: Inne Pytanie