👤

zad domowe z matematyki Maria kupiła 3 czekolady i 5 batonòw Za wszystko zapłaciła 17 zł 20 groszy Czekolada kosztuje 2zł 40 groszy Po ile są batony​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

3×2zł40gr=7zł 20gr 17zł 20gr-7zł 20gr=10zł 10zł÷5=2

Odp.Batony są po 2zł.

Odpowiedź:

dane:

kupino 3 czekolady i 5 batonów

czekolada kosztuje 2,40zł

za wszystko wyszło 17,20

3*2,40zł= 7,20zł

17,20zł-7,20zł= 10zł

10zł:5=2zł

Batony są po 2 zł

licze na naj