👤

Za 5 kg cukierków Ania zapłaciła 56zł. Ile zapłaci za 3 kg tych cukierków.
Proszę odpowiedź na teraz daję naj i 90 punktów


Odpowiedź :

56 zł : 5 kg=11,20 zł - tyle kosztuje 1 kg cukierków

3 kg × 11,20 zł=33,60 zł - tyle zapłaci za 3 kg

Odpowiedź: 33,60 zł

no to już

5×x=56/:5

x=11,20 zł

11,20×3=x

x=33,60 z)

Szczegółowe wyjaśnienie:

Odpowiedź:

[tex]5kg = 56zl \: \: \: \: \: | \div 5 \\ 1kg = 11.2zl \: \: \: \: \: | \times 3 \\ 3kg = 33.6zl[/tex]

Ania zapłaci 33,6zł za 3kg tych cukierków.

Go Studier: Inne Pytanie