👤

za 24 dag szynki zaplacono 11,10 zl.Ile kosztuje 1.08 kg tej szynki?​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

1,08 kg szynki kosztuje 49,95 zł

Szczegółowe wyjaśnienie:

24 dag = 240 g = 0,24 kg

wykonujemy proporcję aby wyliczyć x

0,24 kg - 11,10 zł

1,08 kg - x zł

x = [tex]\frac{1,08*11,10}{0,24}[/tex] = 49.95 zł

Odpowiedź:

108:24=4,5

4,5×11,10=49,95zł

Odp.:1.08kg tej szynki kosztuje 49,95zł.